Anasayfa / Genel / Tutsaklardan mektuplar…

Tutsaklardan mektuplar…

Elimize gecikmeli ulaşan tutsakların 1 Mayıs mesajlarını yayınlamayı sürdürüyoruz.

 

* * *

“Biz dağız, yer değiştimeyiz

Biz şiiriz, kurumayız

Biz rüzgarız eğilmeyiz

Bizler doğum sancılarıyız, sonumuz gelmez

Bizler yaşamın kendisiyiz, erimeyiz…”

Serko BAKES – İran

 

Dostlar,

Emeğin günü olan 1 Mayıs emek ve dayanışma gününüzü kutluyor, geleceğin emeğin, alınterinin olacağına olan inancımızla selamlarımızı yoluyor, mücadelenizde başarılar diliyoruz.

Dostlukla…

 

Recep Çitikbel 

2 Nolu F Tipi Hapishane

Kandıra-KOCAELİ

Merhabalar sevgili PDD’li düşdaşlar

Kartepe’nin eteklerinden komünar selam ve sevgilerimi gönderiyorum… Dünya işçi-emekçilerinin Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü 1 Mayıs Bayramınızı komünar kararlılıkla, coşkuyla selamlayarak kutluyorum.

Faşizmin inşa etmeye çalıtığı korku imparatorluğunun yıkılması için başta sınıf bilinçli öncüler olmak üzere tüm işçi-emekçilerin, birlik mücadele ve dayanışmanın önemini daha ileri düzeyde kavrayıp pratikleştirmeleri, güncel mücadelemizin önceliklerinden olmalıdır…

Erkene alınan seçimler, faşist iktidarın yolun sonuna vardığının dolaylı ikrarıdır. Elele, yürek yüreğe, omuz omuza vererek milyonlanca olduğumuzu görebilirsek… yaratılan korku atmosferi ve umutsuzluk bulutlarını dağıtan rüzgar olabiliriz, olmalıyız, olacağız… Çünkü biz halkız, özgürlüğümüz kendi eserimiz olacak.. Biz kazanacağız!..

Biz tutsaklar da bedenen dört duvar arasında olsak da, yüreğimiz ve aklımım firari sevadalı olarak, 1 Mayıs alanlarında siz düşdaşlarla omuz omuza halaya durup, aynı özgürlük şarkıları, marşları söyleyip, aynı özgürlük ve umut şiarları haykıracağız.

Bu coşku ve kararlılıkla özgür geleceğimizi gün içinde inşa etmeye karınca-kararınca çalışan, mücadele eden tüm düşdaşlara sonsuz başarılar.

Özgür bayramları birlikte kutlamak umuduyla sağlık ve dirençle kalalım… Asla ama asla düşsüz kalmayalım. İyi varsınız, daima varolun… Komünarca selamlar

Not:Dergi düzenli geliyor, duyarlılığınız için teşekkürler.

Tutsak Partizan

Haydar Sönmez

2 Nolu F Tipi Hapishane C-102

Kandıra-KOCAELİ

Bu yazılara da bakabilirsiniz

Yerel seçimlerin ardından YANDAŞ SENDİKALARI KORKU SARDI

Seçimlerin üzerinden daha 15 gün geçmişti ki, Hak-iş,“5500 üyemiz baskıyla sendika değiştirdi” diyerek Memur-Sen’le beraber …

İşkenceci Raci Tetik öldü

Mamak’taki işkenceleriyle nam salan Raci Tetik, 27 Nisan günü 88 yaşında öldü. O, devlet destekli …